Rafaello kūka

Biskvītam:

120g mandeļu milti

120g milti

Šķipsna sāls

6 olas

200g cukurs 

 

Krēmam: 

150g krēmsiers

250g saldais krējums 

250g baltā šokolāde 

100g kokosriekstu skaidiņas. 

24cm cepamo formu * noklāj ar cepamo papīru un tās maliņas ietauko ar kripatiņu sviesta vai eļļas. 

Krāsni sakarsē 180 grādus karstu. Augšas-apakšas režīmā. 

Lielā bļodā puto olas baltumus kopā ar sāli un pamazām pievieno cukuru. Puto līdz olbaltums kļuvis stingrs un spīdīgs (aptuveni 10 minūtes). Mazā bļodiņā samaisi olas dzeltenumus, līdz izveidojusies viendabīga masa.

Saputotajos olbaltumos iecilā samaisītos dzeltenumus un iesijā mandeļu un parastos miltus. Iecilā olās, līdz mīkla kļuvusi viendabīga. Mīklu lej sagatavotajā formā un cep krāsnī 35-45 minūtes, līdz biskvīts izcepies stingrs un zeltaini brūns. 

Pēc cepšanas atdzesē. 

 

Lai pagatavotu krēmu, bļodiņā ieber sasmalcinātu balto šokolādi un izkausē. Atsevišķā bļodā puto krēmsieru ar saldo krējumu, līdz iegūta stingra konsistence (NEPĀRPUTO). Saputotajam krēmam pievieno 50g kokosriekstu un izkausēto šokolādi. Rūpīgi iecilā. Ja krēms liekas par šķidru, tad liec to ledusskapī uz 10-15 minūtēm.  

 

Atdzisušo biskvītu griez uz pusēm. Pirmo kārtu liec uz kūku pamatnes vai šķīvja uz kuras grasies kūku pasniegt. Pa virsu smērē 1/2 krēma. Liec virsū otru biskvīta kārtu un apsmērē ar atlikušo krēmu. Pārber ar kokosriekstu skaidiņām un dekorē ar rafaello konfektēm.

 

*formu vari izvēlēties arī 20 cm vai 26, tikai no tās izmēra būs atkarīgs kūkas augstums. Ja cepsi 20 cm formā, tad jāpacep būs, iespējams mazliet ilgāk, savukārt ja cepsi 26cm formā, tad cepšanas ilgums var sarukt. Vadies pēc sajūtām.